Akce "Hurá do školy" se Spolkem A.S. Ghost Czech Force, aneb jak se Vítek stal klukem z plakátu

29.08.2020

Šíleně dlouhý název tohoto článku o akci, která rozhodně stála za to. Díky Klárce Hozákové z Andělů bez křídel se nám dostává pomoci a podpory ze všech stran. 

To vám takto v neděli v podvečer přijde email od velitele vojenského spolku. Říkáte si, co je to za omyl, když vám ale s každým přibývajícím slovem vše začíná dávat smysl a do očí se vám dere více a více slz. Email nám zaslal plk. Martin Beck, velitel Spolku A.S. Ghost Czech Force, což jsou nadšenci do vojenství, kteří však své nadšení pozvedli na vyšší úroveň tím, že pořádají různé charitativní akce. A právě jedna z akcí měla být věnována našemu Vítečkovi. 

Tito nadšenci uspořádali v oboře Mstišov akci jako rozloučení se s prázdninami. Součástí bylo několik stanovišť, kde děti plnily jednoduché úkoly, seznámily se se základní vojenskou technikou a osvojily si i cenné informace o zdravovědě. Děti, včetně Vítečka, zkusily své fyzické síly v opičí dráze a měly šanci si vyzkoušet i střelbu ze zbraní. 

A proč kluk z plakátu? 

Na akci jsme s Vítečkem nemohli samozřejmě chybět. Po příchodu jsme se začetli do pověšeného plakátu, který informoval návštěvníky o tom, komu je dnešní akce věnována - našemu Vítečkovi :) A stejně jako všechny ostatní rodiče nás přišel Martin Beck přivítat. Bylo nezapomenutelné, jak se na Vítečka podíval, jeho oči sklouzly právě na plakát a z Vítka se rázem stala místní celebrita. Ačkoliv jsme byli s Vítečkem oblečeni spíše jako námořníci, dostalo se nám srdečného přijetí od všech členů spolku :) Byť to pro nás byli naprosto cizí lidé, ujali se nás v tak pohodové a rodinné atmosféře, že to bylo až neskutečné. V krátkosti nám povyprávěli o Spolku a nechali nás zkusit si jednotlivá stanoviště. Taťku jsme samozřejmě nemohli dostat ze střelnice a Vítka zase z tunelu :) Byla legrace a nám se nechtělo vůbec domů. 

Ze vstupného, prodeje spolkem vyráběných předmětů a z příspěvků jednotlivých členů se podařilo vybrat úžasných 2 000 Kč. My jsme si však odnesli mnohem více - naplňující pocit podpory a troufneme si říct i pár nových přátel. Takže vojáci, brzy na viděnou!