Bookstart, aneb s Knížkou do života

02.09.2019

Jak jsme již zmiňovali, socializace u dětí s DS je opravdu klíčová. Projekt Bookstart, aneb s Knížkou do života byla pro nás jedinečná příležitost, jak Vítečka pomalu začít začleňovat do kolektivu svých vrstevníků. Navíc se u tohoto projektu předpokládá jeden společný zájem nás všech - vést naše ratolesti již od útlého věku ke knížkám. 

Projekt S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa, do níž se zapojila i Severočeská vědecká knihovna. Jejím smyslem je zapojit aktivní rodiče a společně s nimi seznámit ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů a informací v ní. Projekt chce povzbudit u dětí předškolního věku pozitivní vztah ke knihám, čtení a čtenářství, podpořit rozvoj jejich verbálních schopností a imaginace. Rodičům pomůže orientovat se v nabídce kvalitní literatury pro děti. Cyklus společných setkání je určen pro rodiče a děti ve věku od 0 do 6 let.

Skupinka se schází dvakrát měsíčně. Jednou měsíčně na společné přednášce či workshopu na témata, jako jsou dětská logopedie, výchova dětí v mediálním prostředí, rozvoj sociálních dovedností u dětí apod. A poté v jednotlivých skupinkách, kdy se rodiče s dětmi společně baví nad tvorbou vzpomínkových leporel. Tady je naše rozpracované leporelo...