Hrací stěna T-WOOD

15.09.2020

Vzpomínáte si na Krkonošské pohádky o tom, jak Trautenberk prodával vodu, nebo jak Trautenberk pořádal vepřové hody? Tak my jsme se stali hlavním hrdiny pohádky o tom, jak Vítek k pomoci přišel... 

Za poslední měsíce jsme toho zažili mnoho. Mnoho slunných překrásných dnů, které nás prováděly okamžiky, zastíněnými menšími či většími mráčky. A pak tu byly chvíle plné světla. Intenzivního, hřejivého a lidského. Chvíle, kdy nám došly slova a my jsme zůstaly v němém úžasu. O některých z nich již tady padla řeč... Závody kočárků, akce pořádané pod záštitou Andělů bez křídel či Spolku A.S. Ghost Czech Force. Emočně silné momenty, které se navždy staly součástí těch nejkrásnějších vzpomínek. 

Nesmazatelně se do našeho příběhu zapsala také ochota pomoci ze stran, kde bychom to vlastně vůbec nečekali. V předchozích týdnech jsme se obrátili s žádostí o pomoc. A reakce, které se nám dostalo, nám ještě nyní vhání slzy do očí... 

Hrdinou je firma T-WOOD. Ta kromě mnoha dalších zajímavých produktů, vyrábí speciální, troufnu si říct, až jedinečné hrací stěny. My jsme na ně narazili v lázních. Zdobily stěny tamních chodeb a poutaly pozornost dětí různého věku i hendikepu. Jejich jedinečnost tkví totiž v tom, že hrací stěna je vertikální - jedná se pevnou plstěnou tabuli, která je plná dřevěných prvků známých z běžných dětských stavebnic. Tyto dílky na stěně drží díky suchému zipu. Stěna se tak stává zajímavým prostorem například i pro děti na vozíčku, se sníženou mobilitou. Vítek sice mobilní je, ale stěna ho přirozeně motivovala k vertikalizaci, napřimování. Stěna nejenže rozvíjí dětskou fantazii, ale také jejich obratnost a jemnou motoriku. 

Zdroj: T-Wood
Zdroj: T-Wood

Po návratu z lázní jsem se na firmu obrátila s dotazem, zda by mimo svou standardní nabídku nemohli nacenit a poslat jen plstěnou stěnu. Chtěla jsem jí Vítkovi doplnit o pár kostiček, ale využívat ji zejména k uchycení kartiček se zvířátky, fotkami z rodiny apod. Prostě přenést naše aktivity (ergoterapeutické nebo i logopedické) do vertikální polohy, aby se vše pro Vítka stalo zábavnější a z pohledu pohybu i prospěšnější. 

Jaké překvapení mě čekalo, když z firmy během pár minut přišla odpověď s nabídkou zaslání stěny zcela zdarma. Nejdříve jsme mysleli, že se jedná o překlep či omyl, ale když po pár dnech dorazila i zásilka se stěnou, měli jsme pocit, že nemůžeme být v ten moment šťastnější. A to jsme se šeredně spletli. Ten pocit, když jsme balíček později otevřeli, snad nikdy nezapomeneme. Součástí totiž byla kompletní sada 360 kostiček! Radost a nesmírné doprovázelo i tleskání Vítečka, když zjistil, co bude brzy zdobit jeho pokojíček. Vzpomněl si na lázně a na to, jak si hrací stěnu tehdy oblíbil. 

Díky firmě T-WOOD, která je mimochodem i chráněnou dílnou, Vítek získal nejen úžasnou hračku, ale také skvělého pomocníka při cvičení a zlepšování svých dovedností. Žádná slova nemohou vyjádřit naší vděčnost. Přesto je na místě celé firmě poslat přinejmenším 360 slov díků, za každý díl jejich úžasné hrací stěny.