Projekt Pečujeme o ty, kteří pečují

14.01.2020

Od ledna tohoto roku se rozbíhají první aktivity v rámci jedinečného projektu "Pečujeme o ty, kteří pečují". O projektu jsme se dozvěděli zcela náhodně, z letáčku v časopise Enter. Po úvodní schůzce s úžasnou Kamilou Kohákovou jsme věděli, že aktivity, které projekt nabízí, potřebujeme jako sůl. 

Projekt je určen pro pečující osoby, kteří se starají například o hendikepované děti, stejně jako my. Nabízí mnoho aktivit, zejména odborné skupinové semináře, individuální poradenství, psychoterapii, svépomocné skupiny a mnoho dalšího. 

Nás zaujal projekt zejména klíčovými tématy - zvládání náročných situací, rodinná hardness, ale i péče o sebe samotného či finanční poradenství. 

Projekt navíc nabízí například možnost individuálního poradenství ve formě ergoterapie pro Vítečka v domácím prostředí. Výhodou je i zajištění hlídání, resp. příspěvek na hlídání v okamžiku, kdy se zapojujeme do některých z projektových aktivit. 

Edit: A co projekt po čase? 

Z projektu jsme nadšení. Jsme do něj zapojeni oba dva a má to hned několik výhod: 

  • získávání cenných a praktických informací z různého spektra témat,  
  • využíváme možnost individuálních sezení (psychoterapie a ergoterapie v domácím prostředí), 
  • najdeme si čas sami na sebe, na naše sebevzdělávání a Víteček si alespoň užije čas, kdy je s babičkou (té moc děkujeme za hlídání), 
  • našli jsme už pár nových přátel z řad rodičů, kteří řeší velmi podobné problémy jako my a máme tak šanci sdílet své zkušenosti, 
  • někdo nám naslouchá a podporuje naše úsilí v péči o Vítečka i v péči o nás samotné. 

Děkujeme za šanci se projektu zúčastnit!