Závěsná dekorace Tanečníci (3 - 4 měsíce)

12.03.2019

Touto dekorací jsem obměnila Vítečkův kolotoč v postýlce, který ho po pár týdnech již očividně přestal zajímat.

Dekoraci tvoří stylizované postavy cca 15 - 20 cm vysokých tanečníků, kteří jsou vyrobeni z tenkého lesklého papíru či fólie. Tento materiál totiž skvěle odráží světlo a tanečníci jsou tedy vždy trošku jiní. Každou postavičku tvoří tři zcela samostatné díly, které však dohromady vytváří dojem tance.

Pomůcky:

  • listy tenkého papíru s metalickým efektem, případně lze použít i fólie - já použila pevnou fólii, kterou používají v copycentrech pro přední desky vazby twin-wire - je pevná a dostupná v různých barvách, já měla bohužel k dispozici jen tu průhlednou, takže jsem ji obarvila trvalými fixami
  • tyčka na zavěšení tanečníků (cca 25 - 30 cm)
  • pevná nit
  • nůžky a tužka

Výroba:

Na papír či fólii nakreslete postavy tanečníků cca 15 cm vysoké. Pamatujte, že tělo každého tanečníka je tvořeno ze tří samostatných dílů. Tanečníky zavěste na tyčku o délce 25 - 30 cm (podle prostoru).

Tipy:

Tanečníky je ideální zavěsit k miminku dostatečně blízko tak, aby se jich nemohlo dotknout (výšku postupně upravujte), ale zároveň aby mávání rukou miminko způsobovalo proudění vzduchu, které tanečníky rozhýbe. Dítě si tak procvičuje soustředěnost a vědomý pohyb ručičkou. Pro správný pohyb zad se dekorace zavěšuje do úrovně pánve.

P. S. Tento kolotoč nám vydržel až do Vítečkových 11 měsíců, kdy jsem ho spíše kvůli bezpečnosti již sundala. Víteček začal chytat jednotlivé rolničky.

Jako u ostatních hraček a pomůcek - nikdy nenechávejte miminko v jejich blízkosti bez Vašeho dozoru a pravidelně kontrolujte bezpečný stav - funkčnost a neporušenost.