Závody kočárků Jesenice

06.09.2020

Tak je to tady... Akce, původně zamýšlená na duben, kterou zrušila pandemie, je tady! 

Málokdo si dokáže představit, jak jsme byli před akcí nervózní. A všichni, kdo se akce zúčastnili, ví, že to bylo zbytečné. Ale hezky pěkně od začátku... 

Loňský advent přišli dva andělé se skvělým nápadem. Uspořádat akci, kterou finančně podpoří naše úsilí podpořit Vítečka v jeho vývoji. Za nápadem, což jsme se dozvěděli až po několika měsících, stál Lukášův strejda Jirka Rambousek. Samotná realizace šla však na hlavu sestřenice Zuzky Rambouskové. Zuzka je instruktorkou strolleringu a zakladatelkou skupinky Active moms & kids. Z toho jasně vyplývá, že je akční maminkou. Rozhodla se uspořádat závody kočárků v Jesenici, kde se pravidelně s ostatními maminkami věnuje sportování a vedou k aktivnímu pohybu i své ratolesti. 

Závody kočárků je tradičně dubnová akce, kde se po celém Česku v jeden stejný den, ve stejnou hodinu, sejdou do pohybu nadšení rodiče a uspořádají běh kočárků, i když ona je to spíše rychlá chůze s kočárkem na 100 metrů. Úžasný nápad, úžasná akce a nejúžasnější věc, která nás mohla potkat je to, že se Zuzka rozhodla celý výtěžek z této akce věnovat právě našemu Vítkovi. 

A naše dojmy? 

Ještě v autě cestou do Jesenice jsme si slibovali, že se určitě nerozbrečíme. Rozbrečeli jsme se ještě před začátkem, kdy nám jedna z rodin pro Vítka věnovala částku 5 000 Kč. Emočně nalomeni jsme se také rozhodli alespoň několika slovy poděkovat za účast a za organizaci. Slzy tekly proudem a nám docházela slova. Ale všechna ta nervozita, obavy i slzy stály za to. 

Zuzka a její tým se zhostili organizace na takové úrovni, že by jen málokdo věřil tomu, že to pro ně byla premiéra. Podařilo se jim sehnat mnoho sponzorů, zajistit bohatý doprovodný program a perfektní zázemí. My jsme měli prostor si celé odpoledne užít, zazávodit si a nasát pocit podpory, kterého se nám ze všech stran dostávalo plno. 

Ačkoliv jsme ve všech kategoriích prohráli, byli jsme vlastně největšími vítězi. Zažili jsme naprosto neopakovatelný zážitek, v kruhu celé naší nejužší rodiny a nejbližších přátel, Vítek rozdával úsměvy a pusinky na všechny strany a podařilo se nám navíc vybrat díky účasti více než 180 lidí neuvěřitelnou částku přes 43 tisíc korun. 

Každý z těchto 180 lidí se tak nesmazatelným způsobem zapsal do našeho příběhu. A všem patří díky. Přála bych každému zažít pocit, se kterým jsme z akce odjížděli a který nás intenzivně naplňoval ještě několik dní poté. 

Srdečně děkujeme všem sponzorům, kteří akci podpořily.  

VELKÉ DÍKY patří celé rodině a přátelům, kteří se rozhodli toto odpoledne strávit s námi. A nejen to, nabídli nám pomocnou ruku s organizací a stali se tak součástí tohoto velkého dne. Děkujeme i jedinečné ergoterapeutce Báře, která se i s miminkem v bříšku akce aktivně zúčastnila. A to NEJVĚTŠÍ DÍKY patří samozřejmě organizačnímu týmu v čele se Zuzkou. Aniž by na počátku věděla, jak velké sousto si ukousla, zhostila se všeho naprosto profesionálně. Jak sama řekla, hnalo jí to, že je to pro našeho Vítečka. Zuzi, děkujeme mnohokrát!