Novinky v terapiích

23.10.2020

Ani poslední dva měsíce jsme v péči o Vítečka nezaháleli. A co je u nás nového? Je toho víc. Po koronavirové pauze a lázních jsme znovu obnovili pravidelné návštěvy na fyzioterapii a ergoterapii. 

Naše nová fyzioterapeutka Táňa si k Vítečkovi hned našla cestu a její pojetí cvičení nám všem vyhovuje. Víteček se s nadšením aktivně zapojuje a úžasně spolupracuje. Byť se mnohdy nechá hodně přemlouvat :) 

Novou máme také ergoterapeutku Fabiánu, která nahradila naší úžasnou Báru, kterou čekají v nadcházejících měsících mateřské povinnosti. I na ergoterapii vše zatím funguje perfektně. Aktuálně se soustředíme především na jemnou motoriku, nácvik úchopů a zapojení obou ručiček zároveň. 

Obě terapeutky navíc na Vítečka spojují síly a nově zkoušíme koncept spojení fyzioterapie a ergoterapie. Pro nás to znamená, že se Vítečkovi na terapii věnují pouze terapeutky a my můžeme vše pozorovat, všímat si detailů a doma pak vše poctivě napodobovat a trénovat na další sezení. 

Na přelomu srpna a září a ke konci října jsme díky všem sponzorům mohli s Vítečkem absolvovat první neurorehabilitační pobyty na ATC klinice v Praze. Více o dojmech píšeme v tomto článku