Naše zážitky

Úžasná Jana Zajícová doporučila našeho Vítečka do "projektu" Když aukce pomáhají. Jedná se o systém aukcí ve facebookové skupince KDYŽ AUKCE POMÁHAJÍ, kde byly a jsou postupně představovány příběhy hendikepovaných dětí. Účastníci vkládají předměty do aukcí, ostatní přihazují a vybrané penízky putují na transparentní účet konkrétního dítěte. Vybrané...

Již jsme v předchozím článku nakousli téma financování terapie a péče o Vítka. V tomto ohledu je téma oslovení nadací jakýmsi pokračováním tohoto tématu. V předchozích týdnech se totiž v nás nahromadila nadále neúnosná obava, že to nezvládneme. Kombinace toho, že nadcházející roky, kdy se předpokládá, že já budu na mateřské/ rodičovské dovolené a...

V rámci socializace Vítečka jsme hledali cesty, jak ho začlenit do kolektivu a "něčím navíc". Pátrali jsme a pátrali, až jsme se dostali k seznamu kroužků vedených v rámci DDM Ústí nad Labem. Volba padla na kroužek Souhvězdí Hendi.

S velkým zpožděním jsme před několika měsíci začali řešit úrazové pojištění pro Vítečka. Téma, které se čas od času řeší v komunitě rodičů dětí s DS. Z diskuzí mi bohužel často vyplývá, že rodiče mnohdy snahu o pojištění dětí vzdají. A já už teď chápu proč.

Od ledna tohoto roku se rozbíhají první aktivity v rámci jedinečného projektu "Pečujeme o ty, kteří pečují". O projektu jsme se dozvěděli zcela náhodně, z letáčku v časopise Enter. Po úvodní schůzce s úžasnou Kamilou Kohákovou jsme věděli, že aktivity, které projekt nabízí, potřebujeme jako sůl.

V pátek 13. 12. 2019 jsme se v Praze zúčastnili workshopu pořádaným společností Kousak.com. Víteček byl s babičkou a jak si s taťkou nejlépe užít společnou chvilku jen ve dvou? Zaplatit poplatek 250 Kč/ osobu a přihlásit se na tříhodinový seminář o produktech této firmy, kde nás bylo cca 15. Žádná romantika se tedy nekonala :)

Jak jsme se již zmínili, díky Rané péči Diakónie Praha jsme měli šanci se zúčastnit znakovacího víkendu, který se uskutečnil 20. - 22. září 2019 v Bělči nad Orlicí. Než se dostaneme k dojmům, které jsme rádi sdíleli i pro podzimní Zpravodaj rané péče, podáme trošku základních informací:

Jak jsme již zmiňovali, socializace u dětí s DS je opravdu klíčová. Projekt Bookstart, aneb s Knížkou do života byla pro nás jedinečná příležitost, jak Vítečka pomalu začít začleňovat do kolektivu svých vrstevníků. Navíc se u tohoto projektu předpokládá jeden společný zájem nás všech - vést naše ratolesti již od útlého věku ke knížkám.


Nenechte si uniknout žádný nový článek a přihlaste se k odběru novinek: 


Podpořte naše úsilí